Тайни на Птицевъдство

Тайни на Птицевъдство

Тайни на Птицевъдство

Blog Article

Изпрати материал Използваме бисквитки, за да ви предоставим възможно най-доброто разглеждане на нашия уеб сайт. Ако продължите да използвате сайта без да променяте настройките за бисквитки, ще предположим, че сте съгластни с условията.

За откриване на заразоносителите приживе се използва серологично изследване (изследване на серум или цяла кръв), което има добра диагностична стойност.

Заразата може да се пренесе и чрез заразени кутии за пилета, контейнери или превозни средства, сексатори (за определяна не пола) и чрез хората в люпилните или в помещенията за пилета.

Епизоотологични особености. Птиците се заразяват при вдишване на въздух, заразен с вируса (намира се в разпрашените опадващи клетки на кожата и на перата), чрез водата, храната, постелята и при пряк контакт с болните птици.

Епизоотологични особености. Източник на инфекцията са болните и преболедували птици.

Пуйчетата боледуват много тежко от пулороза и умират без особени признаци.

При поява на болестта Птицевъдство се преминава към ликвидиране на тежко болните пилета, подобряване на храненето (даване на качествени смески, витамини), избягване на пренаселеност, влага и други неблагоприятни условия.

Услуги Изолация Комплексна изолация от пенополиуретан

В програмата на Агро ТВ редовно можете да намирате новини и видео репортажи за птицевъдството в нашата страна. Даваме ви възможност навреме да се информирате за всички актуални държавни и европейски програми, свързани с птицевъдството, по които бихте могли да получите финансиране.

Техническото съхраняване или достъпът са строго необходими за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично поискана от абоната или потребителя, или единствено с цел да се осъществи предаване на съобщение по електронна съобщителна мрежа. Опции Опции

Епизоотологични особености. Източници на заразата са болните и преболедувалите птици.

Вирусът се предава по алиментарен път, чрез храната и водата, замърсени с изпражненията и носните изтечения на болните птици.

Дифтероидната форма протича по-тежко. Наблюдават се ограничени белезникави петна по лигавицата на устата, глътката, а понякога и по ларинкса. По-късно те се превръщат в дифтероидни налепи.

Профилактика и борба. В незаразени ферми не трябва да се внасят възрастни птици, пилета и яйца за разплод от неблагополучни стада.

Report this page